“ Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe. “
Het lijfliedje van de huidige Vlaamse regering luidt:
“ Wie rijk is krijgt lekkers, wie arm is de roe “
De roe voor de armen, heb ik beschreven in mijn vorig artikel. Nu een kleine greep uit het (meestal onfatsoenlijke) lekkers voor de rijkeren.
Een voorproefje kregen we in het federale kibbelkabinet Michel I. Hier drukten de huidige coalitiepartners van de Vlaamse regering een forse belastingverlaging (Tax shift) door ten voordele van bedrijven en rijkeren. Dit was echter een ongedekte cheque die ons land sindsdien jaarlijks opzadelt met een forse krater in de begroting. De kritiek van de N-VA bijvoorbeeld op de huidige begrotingsproblemen van de federale regering is dan ook uiterst hypocriet. Afgeven op iets dat je zelf gecreëerd hebt, is pure huichelarij!
Dankzij de fors met belastinggeld gesubsidieerde dienstencheques glimt mijn aanrecht en blinkt mij wc. En toch voel ik me daar niet goed bij. Begrijp dat ze in Nederland lachen met onze dienstencheques.
Het is immers een vorm van moderne, gesubsidieerde slavernij (hamburgerjobs) voor het plezier van de rijkeren. In plaats van de rijkeren te pamperen, zou men dit overheidsgeld beter aanwenden voor een betere armoedebestrijding. Door een verhoging van de leeflonen bijvoorbeeld! Of voor betere lonen in de zorgsector.
Buiten de nutteloze kosten van veel te veel ministers (5 ministers voor mondmaskers bijvoorbeeld) en hun veel te grote kabinetten, besteden de Belgische overheden ook nog eens pakken belastinggeld aan allerhande (vaak bevriende) consultancy bedrijven. De Vlaamse zel f zoveel dat ze de tel kwijt was en niet meer wist hoeveel ze nu aan consultancy had uitgegeven! Een toppunt van belastingverkwisting!!!
Zo snoeihard men is voor sociale fraude, zo poeslief men is voor de grote belastingontduiking en -ontwijking. Nochtans verzinkt het verlies door sociale fraude in het niets tegenover het miljardenverlies door belastingontduiking en -ontwijking.
Als er nog maar sprake is op Europese niveau van een hardere aanpak van de fiscale fraude en/of meer belastingharmonisatie, is Vlaanderen er als de kippen bij om met de voeten vooruit op de rem te gaan staan. Om zo te beletten dat ons landje toch maar zou instemmen met zulke broodnodige maatregelen en roep voor eerlijkere belastingen. Van een dubbele moraal gesproken!
Dwarsliggen op Belgisch en Europees niveau is trouwens een andere geliefkoosde bezigheid van Vlaanderen. Zo zielig.
Grondeigenaars zijn in hun nopjes. Bij onteigeningen in het algemeen belang (het instrumentendecreet) , gaat de Vlaamse overheid voortaan vergoeden op basis van de markwaarde, en niet langer op de aankoopwaarde zoals vroeger en zoals in de ons omringende landen. Een fameus geschenk voor grondeigenaars en speculanten. Een zottigheid die ons, belastingbetalers miljarden zal kosten. Kon dit geld niet veel beter geïnvesteerd worden in het zorgen dat iedereen mee kan in een duurzame klimaattransitie? Of in het bouwen van voldoende sociale woningen?
Vlaanderen ‘excelleert’ in dure hand- en spandiensten voor het bedrijfsleven. Van loonsubsidies (cfr loonbonus) over het subsidiëren van nodige infrastructuur en O&O tot hulp als het slecht gaat.
Het scenario is altijd hetzelfde: de overheid investeert … en het bedrijfsleven casht de winsten, meestal op fiscaal ‘heel vriendelijke’ manier.
Vandaar, beste Jan Hesp (sorry ‘Jambon’ maar als brave Vlaming lust ik geen Frans meer, eikes), een paar vraagjes.
En waarom niet eisen dat de overheid in ruil voor subsidies aandelen verwerft zodat de belastingbetalers niet alleen moeten bijdragen in de lasten maar ook kunnen delen in de latere lusten?
Jan, en ik zou er ook niet voor terugdeinzen privé detectives in te schakelen!
‘Antwerp airport’, een regionale en verlieslatende luchthaven te midden een woonwijk.
Op amper 30 minuten sporen van ‘Brussels airport’.
Voornamelijk gebruikt door erg, erg vervuilende privéjets. Ze zijn 11 keer vervuilender dan lijnvluchten.
Wie zegt privé vliegtuigen zegt enkel toegankelijk voor de upper classes, enkelingen dus. Die enkelingen maken vooral leisure vluchten naar zuiderse vakantiebestemmingen als Cannes, Nice, en Malaga.
De meeste van de aangevlogen bestemmingen zijn bovendien makkelijk bereikbaar via veel milieuvriendelijkere HSTreinen. Je bent al even snel naar Parijs of Amsterdam met een HST dan met een privé vliegtuig!
Deze luchthaven is al jaren verlieslatend. Maar geen nood, de Vlaamse regering staat klaar met tonnen subsidies om zo een paar enkelingen ter wille te zijn.
Dit is toch echt het toppunt van slecht, ondoordacht bestuur: tonnen belastinggeld voor de extreem vervuilende activiteiten van een paar enkelingen!
Wat moet een arme stakker die in de kou staat te wachten op een bus die misschien nooit komt, denken als er een privévliegtuig boven zijn hoofd scheert? Begrijpe wie begrijpen kan. Absurdistan in het kwadraat!
Deze waanzin is echt een opgestoken middenvinger naar alle modale belastingbetalers!!!!!! Wanneer bolt een van onze politieke partijen nu met een camion vol belastinggeld naar deze luchthaven om deze transfers aan te klagen?
Bushaltes die te kort op elkaar liggen schrappen, luchthavens die te dicht bij elkaar liggen zwaar subsidiëren. Hoe valt zoiets te verklaren behoudens ideologische blindheid?
Als je ziet hoe deze regering straft en pampert dan kun je toch niet anders dan twijfelen aan haar bekwaamheid. Regeren is niet je ideologische agenda uitvoeren, maar wel ervoor zorgen dat het welzijn van iedereen er op vooruit gaat….
En hierin schiet deze regering SCHROMELIJK tekort !!!!!!
Soms vraag ik me af of ze wel beseft wat de bezorgheden van de mensen zijn, hoe ernstig het klimaatprobleem is, hoe de ongelijkheid groeit, hoe dringend een veel eerlijker belastingsysteem zonder achterpoortjes is, enz. Ik twijfel er aan.
Heb dan ook geen enkel vertrouwen, noch respect voor deze ‘wij-en-de-rest-kan-stikken’ bende. Beschouw ze niet als ‘mijn regering’. Hoe zou ik trouwens kunnen opkijken naar mensen die neerkijken op andersdenkenden, anderszijnden en/of minderbedeelden. Hoe?
Sommigen verwijten me dat ik tegen mijn eigen winkel spreek. Dat is inderdaad waar, maar liever tegen mijn eigen winkel spreken dan tegen mijn eigen kerk! Kerk, mijn set van normen en waarden. Die draaien rond rechtvaardigheid, openheid, tolerantie, vrijheid en solidariteit.
Ik vind het heel amoreel dat mijn ‘geschenkjes’ ten koste gaan van de sociale bescherming en het welzijn van de minder begoede mensen, van zij die niet mee kunnen/willen om welke reden dan ook! Mag dat nog?
#Belgium #Budget #Good governance #Gov. Michel1 #Taxes #Wealth
The post Wie rijk is krijgt lekkers! appeared first on Lhoëst Jean.
Recente berichten
BTW: BE0000000000 - cookiebeleid